علائم و راه های درمان عفونت پوست چیست؟

علائم و راه های درمان عفونت پوست چیست؟

علائم و راه های درمان عفونت پوست چیست؟

پوست شما بزرگترین عضو بدن شما است. وظیفه آن حفاظت از بدن شما از عفونت است. گاهی اوقات پوست  آلوده می شود. عفونت های پوستی به وسیله طیف وسیعی از میکروب ها ایجاد می شود و علائم می توانند از خفیف تا شدید متفاوت باشند. عفونت های خفیف ممکن است با داروهای بدون نسخه و داروهای خانگی درمان شوند، در حالی که سایر عفونت ممکن است به مراقبت پزشکی نیاز داشته باشد. در مورد عفونت های پوستی دیگری که در سایت عفونت منتشر کرده ایم بیشتر بدانید
از جمله این مطالب میتوان به
با ما همراه باشید با مطلب علائم و راه های درمان عفونت پوست چیست؟
علائم و راه های درمان عفونت پوست چیست؟
علائم و راه های درمان عفونت پوست چیست؟

انواع عفونت های پوستی کدامند ؟

چهار نوع از عفونت های پوستی شایع که مردم به آن ها بیشتر مبتلا میشوند شامل موارد زیر است
1. عفونت های باکتریایی پوست:
عفونت های باکتریایی پوست اغلب به عنوان کوچکترین قرمز ها ایجاد می شوند که به آرامی در اندازه ها افزایش می یابد. برخی از عفونت های باکتریایی خفیف و به راحتی با آنتی بیوتیک موضعی درمان می شوند، اما سایر عفونت ها نیاز به یک آنتی بیوتیک خوراکی دارند. انواع مختلفی از عفونت های باکتریایی پوست عبارتند از:   
سلولیت    
 ناخودآگاه     
جوش می زند     
پرخاشگر
2. عفونت های ویروسی پوست
عفونت ویروسی پوست توسط یک ویروس ایجاد می شود. این عفونت ها از خفیف تا شدید است. انواع مختلف عفونت های ویروسی عبارتند از:     
زونا (هرپس زوستر)     
ابله مرغان     Molluscum contagiosum    
 زگیل     
سرخک 
بیماری های دهان

3. عفونت های قارچی پوست

این نوع از عفونت های پوستی توسط یک قارچ ایجاد می شود و به احتمال زیاد در مناطق مرطوب بدن مانند پاها یا زیر بغل رشد می کند. برخی از عفونت های قارچی مسری نیستند و این عفونت ها معمولا تهدید کننده حیات نیستند.انواع مختلف عفونت های قارچی:     
پای ورزشی    
عفونت مخمر     
قارچ خوراکی     
قارچ ناخن     
ریزش دهانی     
بثورات پوشک
4. عفونت انگلی پوست
 این نوع عفونت های پوستی ناشی از انگل است. این عفونتها می توانند از طریق پوست به جریان خون و اندام ها گسترش پیدا کنند. عفونت انگلی تهدید کننده زندگی نیست اما می تواند ناراحت کننده باشد. انواع مختلفی از عفونت های انگلی پوست عبارتند از:     
شپش     
لارو مگنس
علائم و راه های درمان عفونت پوست چیست؟
علائم و راه های درمان عفونت پوست چیست؟

علائم عفونت پوست چیست؟

علائم عفونت پوست نیز بسته به نوع آن متفاوت است. نشانه های رایج عبارتند از قرمزی پوست و بثورات. همچنین ممکن است نشانه های دیگری از قبیل خارش، درد و حساسیت تان را تجربه کنید. اگر دچار مشكلات و یا عفونت پوستی شده اید كه بهبودی نداشته و یا به طور مداوم بدتر می شود، به دکتر مراجعه كنید.
عفونت های پوستی می توانند از طریق پوست و به جریان خون گسترش پیدا کنند. وقتی این اتفاق می افتد، می تواند تهدید کننده زندگی باشد.
علائم عفونت شدید عبارتند از:    
چروکی پوست  ،
پوست تیره،
ظاهری نابالغ،
یا پوستی که تغییر رنگ داده و دردناک می شود
علل و عوامل خطر عفونت پوست چیست؟
عامل ایجاد عفونت پوست بستگی به نوع عفونت دارد.
عفونت باکتریایی: این اتفاق می افتد زمانی که باکتری ها از طریق یک شکست در پوست وارد بدن می شوند، مانند برش یا خراش.
گرفتن یک برش یا خراش لزوما به این معنا نیست که شما یک عفونت پوست ایجاد می کنید، اما اگر سیستم ایمنی ضعیف داشته باشید خطر آن را افزایش می دهد. کاهش سیستم ایمنی می تواند نتیجه بیماری یا عوارض جانبی دارو باشد.
عفونت ویروسی پوست: رایج ترین ویروس ها از یکی از سه گروه از ویروس ها عبارتند از: بوکس ویروس، ویروس پاپیلومای انسانی و ویروس هرپس.
عفونت قارچی پوست: شیمی درمانی و شیوه زندگی می تواند خطر ابتلا به عفونت قارچی را افزایش دهد. به عنوان مثال، اگر شما یک دونده هستید یا اگر شما عرق زیادی دارید، ممکن است چندین حمله از ورزشکار را تجربه کنید. قارچ ها اغلب در محیط گرم و مرطوب رشد می کنند. استفاده از لباس های عرق و یا مرطوب یک عامل خطر برای عفونت های پوستی است. شکستگی یا برش پوست ممکن است باعث شود که باکتری ها به لایه های عمیق تر پوست برسند.
عفونت انگلی پوست: حشرات کوچک یا ارگانیسم هایی که زیر پوست شما قرار گرفته اند و تخم های تخمگذار را می توانند باعث عفونت انگلی شوند.

عفونت پوست چگونه تشخیص داده می شود؟

یک آزمایش خوب پزشکی بهترین راه برای تعیین علت عفونت پوست است. اغلب پزشکان می توانند نوع عفونت پوست را براساس ظاهر و مکان مشخص کنند. پزشک شما ممکن است در مورد علائم شما سوال کند و از هر گونه ضربه، بثورات یا ضایعات اطمینان پیدا کند. به عنوان مثال، کرم قارچی اغلب باعث ایجاد یک خلط دایره ای مجزا و بیضه می شود. در موارد دیگر، نمونه ای از سلول های پوستی می تواند به پزشک شما کمک کند تا نوع عفونت را تعیین کند.
علائم و راه های درمان عفونت پوست چیست؟
علائم و راه های درمان عفونت پوست چیست؟
عفونت پوست چگونه درمان می شود؟
درمان بستگی به علت عفونت و شدت دارد. برخی از انواع عفونت های ویروسی پوست ممکن است در طول روز یا هفته خود را بهبود بخشد. عفونت های باکتریایی اغلب با آنتی بیوتیک های موضعی درمان می شوند که به طور مستقیم به پوست و یا با آنتی بیوتیک های خوراکی اعمال می شود. اگر فشار خون باکتری مقاوم به درمان باشد، درمان عفونت ممکن است نیاز به آنتی بیوتیک داخل وریدی در بیمارستان داشته باشد.
شما می توانید اسپری های ضد قارچی و کرم ها برای درمان عفونت قارچی پوست استفاده کنید. اگر وضعیت شما بهبودی نداشته باشد، از کرم های خوراکی یا موضعی تجویز کنید. علاوه بر این، برای درمان عفونت های انگلی پوست، می توانید کرم های دارویی به پوست خود اعمال کنید. پزشک شما همچنین می تواند داروها را برای کاهش ناراحتی مانند داروهای ضد التهاب توصیه کند. مراقبت از خانه برای عفونت پوست برای کاهش علائم کار می کند.
مراقبت در خانه شامل موارد زیر باشد:  
برای کاهش خارش و التهاب چندین بار در روز برای چندین بار فشرده سازی کنید.     
داروهای ضد هیستامین را بدون عارضه مصرف کنید تا خارش را کاهش دهید.     
از کرم های موضعی و پماد برای کاهش خارش و ناراحتی استفاده کنید.
از پزشک خود بپرسید چه کاری می توانید انجام دهید.

توجه داشته باشید :

بعضی سويه های باکتری مانند استافيلوکوک اورئوس مقاوم به متيسيلين (MRSA) مقاوم به آنتي بيوتيک های شايع هستند و برای درمان بسيار دشوار است.
پیشگیری از عفونت پوست
راه های متعددی برای کاهش شانس ابتلا به عفونت پوست وجود دارد. شستشوی دست ها یکی از بهترین روش ها است. عفونت های پوستی می توانند از خفیف تا شدید متفاوت باشند. اگر وضعیت پوستی دارید که موجب ناراحتی می شود، با پزشک خود ملاقات کنید. پزشک شما قادر خواهد بود که درمان لازم برای بهبود را فراهم کند
منبع : عفونت